טיפול בהתקרחות ושיער דליל » שיער דליל – נשים » האם נשירת שיער אצל נשים מעידה על בעיות אחרות

לשיחה עם צוות היועצים:

האם נשירת שיער אצל נשים מעידה על בעיות אחרות

תופעות שונות בגוף האדם, הן לפעמים סימפטומים לבעיות אחרות, אשר אנחנו לא תמיד מודעים אליהן. אחת מהתופעות הללו היא נשירת שיער אצל נשים. חשוב לדעת לפני הכל, שישנה נשירת שיער שהיא טבעית והיא חלק ממחזור החיים של השיער, אבל כאשר הנשירה מתגברת, אז כנראה ישנה בעיה.
במאמר זה נעמוד על בעיות שונות העלולות לגרום לנשירת שיער – חלקן מורגשות וידועות וחלקן יכולות להתגלות בעקבות הנשירה.

בעיות פיזיות או הורמונליות הגורמות לנשירת שיער אצל נשים

נשירה מוגברת של שיער יכולה לקרות בגלל תהליכים שונים המתחוללים בגוף האישה, ופעמים רבות תהליכים אלו קשורים להורמונים הנשיים, אבל לא רק.
בעיות הורמונליות אצל נשים קשורות בדרך כלל למצבים מאוד מובהקים כגון:

בעיות פיזיות אחרות קשורות למחלות שונות העלולות להופיע ושניתן לטפל בהן באמצעות תרופות מתאימות. כמו כן, מצב של תזונה לקויה או תזונה שאינה מאוזנת, יכולים לגרום גם הם לנשירה.

בעיות נפשיות שיכולות לגרום לנשירת שיער אצל נשים

אחת הבעיות הנפוצות הקשורות לנשירת שיער היא לחץ וחרדה. אנו חיים בעולם מודרני שתמיד נראה כי אין לנו זמן לכלום, שעות העבודה מרובות, יש לנו מחויבויות רבות יותר, ועוד. כל אלו יכולים לגרום להופעת לחצים נפשיים ואף התקפי חרדה, חוסר בשינה ובאופן כללי – חוסר איזון בחיים.
תופעות אלו משפיעות על הגוף באופן ישיר, ואחד הסימפטומים שלהן הוא נשירה מוגברת של שיער.

האם פתרון הבעיות יגרום להפסקת הנשירה?

ברוב הפעמים, טיפול נכון בבעיות השונות, בין אם הן פיזיות, הורמונליות או נפשיות, יסייע לעצירת הנשירה בגלל שהבעיות עצמן נפתרות, והגוף חוזר לאיזון. 
אך ישנם מקרים, בהם השיער לא חוזר לגמרי למצבו הקודם, ואז נראה שהוא נשאר דליל. את הדלילות בשיער הראש אצל נשים, לרוב ניתן לראות באזור השביל המרכזי.

האם אפשר לשקם את השיער לאחר נשירה מוגברת?

במידה והשיער נותר דליל לאחר הנשירה המוגברת, או שהנשירה ממשיכה, ניתן לשקם את השיער ב-2 דרכים עיקריות:
טיפול באמצעות תכשיר: מינוקסידיל הוא חומר עליו מבוססים מספר תכשירים לטיפול בתופעה של שיער דליל. התכשיר ניתן לרכישה ללא מרשם רופא, והוא מצריך מריחה פעמיים ביום של תמיסה על הראש, וכל עוד לא מופיעות תופעות לוואי, ניתן להמשיך בטיפול. מה שחשוב להבין לגבי מוצר זה, הוא שכאשר מפסיקים להשתמש בו – הנשירה תחזור.
טיפול טבעי: כאשר מדברים על טיפול שהוא טבעי בכל הקשור לנשירת שיער, הרעיון הוא בעצם להתבסס על שיקום המנגנונים הפיזיולוגיים הטבעיים של הגוף מה שמסייע לזקיקי השיער לחזור לפעילות תקינה. משמע חזרה לשלב בו השיער צומח מחדר באופן טבעי.
טיפול זה מבוצע באמצעות מכשיר הריג’ן, שאינו מצריך מרשם רופא, אך יש לעבור פגישת אבחון והתאמה לפני רכישתו (פגישת האבחון היא ללא עלות וללא התחייבות), כיוון שאנו רוצים להיות בטוחים שהמכשיר אכן יכול לסייע. הטיפול אורך כ-10 דקות ביום, בנוחות בבית, ללא כאבים או תופעות לוואי. ישנם שני מכשירים:
לאחר רכישת המכשיר מקבלים הדרכה לשימוש נכון במכשיר.
המכשיר נבדק על ידי מכון התקנים ונמצא עומד בכל תקני הבטיחות הבינלאומיים והוא מאושר על ידי משרד הבריאות. 
 
את מוזמנת להתקשר ולקבוע תור לאבחון, הניתן ללא עלות ללא התחייבות, במשרדנו. תוכלי להתקשר ישירות למספר הטלפון, או להשאיר את פרטיך ואנו נחזור אליך.

עוד בנושא שיער דליל - נשים

Skip to content