טיפול בהתקרחות ושיער דליל » שיער דליל – נשים » היריון ולידה – כיצד משפיעים על השיער

לשיחה עם צוות היועצים:

היריון ולידה – כיצד משפיעים על השיער

תהליכי ההיריון והלידה משפיעים מאוד על מערכות רבות בגוף באופן כללי, ועל צמיחת השיער בפרט. חשוב ביותר להבין את השינויים ולהבין מדוע הם קורים.

נשים שעוברות היריון ולידה חוות לא מעט שינויים פיזיים המבוססים על העלייה ברמות ההורמונים המופרשים לגוף. חלק מהשינויים קלים ועוברים בקלות וחלקם יכולים להשאיר את חותמם עלינו.
אחד השינויים המורגשים יותר הוא בשיער, ועל כך במאמר זה.

למה השיער צומח יותר בזמן ההיריון

לאורך תקופת ההיריון, חלים שינויים רבים בגוף האישה שאחד מהם הוא העלייה ברמות ההורמונים אסטרוגן ופרוגסטרון. עלייה זו גורמת ליותר זקיקי שיער להיות בשלב הצמיחה של חיי השערה, מה שנותן שיער עבה, צפוף וחזק יותר שצומח מהר יותר ונושר הרבה פחות. כמו כן, ניתן לעיתים לראות גם שינויים במבנה השיער, כגון ברק, שינויי צבע (התכהות בעיקר), היווצרות תלתלים ואף התיישרות.

למה השיער נושר אחרי הלידה

במשך תקופה של כ-4 חודשים לאחר הלידה, יורדת רמת ההורמונים אסטרוגן ופרוגסטרון בגוף וחוזרת למצבה טרום ההיריון. בשלב זה, לרוב נוצר מצב בו שיער רב עובר למצב מנוחה, דבר שיביא לנשירה של חלק ממנו ויראה כנשירה מואצת ומוגברת. כלומר, במקום 10% מהשיער הנמצא במצב מנוחה בזמנים רגילים בהם הגוף מאוזן מבחינה הורמונלית, לאחר ההיריון כ-60% אחוז ממנו עלול להגיע למצב מנוחה.
תופעת נשירת השיער אצל נשים לאחר לידה אורכת מספר חודשים (3-6 חודשים) וכמחצית מהנשים שעברו היריון ולידה חוות אותה. איזון ההורמונים בגוף וחזרת מחזור השיער לקדמותו יכול לקחת כשנה.
ישנם גורמים נוספים לאחר הלידה העלולים להשפיע על מצב השיער:

תרופות סבתא לנשירה אחרי לידה

ישנן מגוון תרופות סבתא בהן עושים שימוש בחומרים טבעיים שונים על מנת לסייע לצמיחת השיער ולהעשיר אותו. תרופות ועצות סבתא אינן בדוקות באופן מדעי, אך יש לא מעט נשים שמשתמשות בהן על מנת לסייע לגוף. אם אתן חשות שאלו מסייעות לכן בשיקום השיער ובתופעות אחרות – מצוין!
להלן כמה אפשרויות:

טיפול טבעי בנשירת שיער לאחר לידה

טיפול טבעי עם מכשיר הריג’ן פועל על עיקרון של סיוע לתהליכים הטבעיים של הגוף בהצמחת שיער, שיפור איכות השיער ושיפור סביבת המחייה של הזקיקים.
המכשיר ניתן לרכישה גם לאחר פגישת אבחון בה נבחן אם המכשיר יכול לתת את המענה ולסייע בהצמחת השיער, בהתאם לסוג נשירת השיער.
ישנם 2 סוגי מכשירים – תכונותיהם מפורטות בטבלה הבאה:
 

תכונות

מכשיר הריג’ן קלאסיק

מכשיר הריג’ן פרמיום

פעולה ביוכימית – החדרת אבץ ונחושת לקרקפת

אבץ ונחושת, הידועים כ”אנטי אנדרוגן” מוחדרים לעור הקרקפת באמצעות זרם חשמלי עדין ובלתי מורגש אשר עוזר לנטרול של DHT וטיפול ממוקד בגורמים הראשיים להתקרחות.

כן

כן

פעולה חשמלית – גירוי הקרקפת

זרם חשמלי עדין ומשתנה מפעיל את מנגנוני הריפוי העצמי בגופנו נכנסים לפעולה. זרימת הדם לשורשי השיער משתפרת, עור הקרקפת מתעבה ומתגמש, זקיקי שיער רדומים מתעוררים ומצמיחים שיער מחדש ואיכות השיער משתפרת

כן

כן

פעולה מכאנית – עיסוי הקרקפת

מנוע רטט עדין מניע את הדסקיות מעלה, מטה ולצדדים ושיניים עדינות שעל הדסקיות מעוררות את הקרקפת. פעולה זו מגבירה את זרימת הדם לשורשי השיער, עוזרת לפינוי רעלנים מואץ, זקיקי השיער מוזנים, השורש מתעבה ומצמיח שיער עבה ובריא יותר מבעבר.

כן

כן

פעולה אופטית

קרן לייזר רך (LLLT) מזרז את חלוקת התאים ומסייעת בשפעול של זקיקי שיער בקצב מזורז.

לא

כן

לאחר שתרכשי את המכשיר, תקבלי הדרכה מסודרת כיצד להשתמש בו.
ועד כמה הטיפול אפקטיבי? מה התוצאה שמרבית הנשים מגיעות אליה?
ביצוע הטיפול הוא פשוט וקל וללא כאבים וללא תופעות לוואי. הוא אורך כ 10-16 דקות ביום בנוחות בביתך או בכל מקום אחר. 
מכשיר ההריג’ן נבדק על ידי מכון התקנים ונמצא עומד בכל התקני הבטיחות הבינלאומיים ומאושר על ידי משרד הבריאות.

עוד בנושא שיער דליל - נשים

Skip to content