טיפול בהתקרחות ושיער דליל » טיפול בהתקרחות » טיפולים בנשירת שיער – מומלצים יותר ומומלצים פחות?

לשיחה עם צוות היועצים:

טיפולים בנשירת שיער – מומלצים יותר ומומלצים פחות

אלו טיפולים מוצעים כיום לנשירת שיער ואיך בוחרים מתוך המגוון הרחב? 

תחום הטיפולים בנשירת שיער מאגד בתוכו מגוון אפשרויות החל מתרופות ותכשירים, דרך טיפולים טבעיים, השתלות שיער ועוד. אם אתם סובלים מהתקרחות או משיער דליל ומצאתם פתרון שעובד – נפלא! רק זכרו כי יש להתמיד בטיפול כל עוד אתם רואים תוצאות המספקות אתכם ולשים לב לתופעות לוואי במידה וקיימות.
אם ניסיתם טיפול מסוים והוא לא צלח, אולי תרצו לבדוק סוג טיפול אחר. במאמר זה נסקור את האפשרויות השונות המוצעות כיום.

טיפולים בנשירת שיער

להלן מקבץ טיפולים בנשירת שיער ופירוט לגבי כל אחד מהם. יש לשים לב כי אם אינכם רואים תוצאות לאחר תקופת זמן של מספר חודשים, יכול להיות שהטיפול פשוט אינו יעיל עבורכם. כמו כן, מומלץ לקרוא ביקורות באינטרנט לגבי הטיפולים השונים.
תרופות: התרופה האפקטיבית ביותר כיום לטיפול בהתקרחות אצל גברים היא פרופסיה ממשפחת הפינסטריד. תרופה זו ניתנת לגברים בלבד הסובלים מהתקרחות על רקע תורשתי, במרשם רופא ודורשת מעקב רפואי במהלך הטיפול. התרופה ידועה בתופעות הלוואי שלה העלולות להשפיע על התפקוד המיני הגברי וכן לגרום לשינויים באזור החזה, הפרשות שונות ועוד.
תכשירים: תמיסות המבוססות על רכיב הנקרא מינוקסידיל. התמיסה ניתנת לשימוש על ידי גברים ונשים, ללא צורך במרשם. על מנת לראות תוצאות מסוימות, יש למרוח את התכשיר פעמיים ביום ולא לחפוף את השיער לפחות 4 שעות אחרי המריחה. כיוון שהתכשיר הוא חיצוני, יכולות להיות תופעות לוואי כגון גירויים, אדמומיות, פריחה וכדומה. לעיתים ישנן גם תופעות לוואי נוספות כגון סחרחורות, כאבי ראש, נפיחות באיברים שונים ועוד.
השתלת שיער ועלותו: טיפול הנחשב להליך כירורגי-ניתוחי ומתבצע על ידי רופא בלבד, בו נלקחים זקיקי שיער מאזור אחד בקרקפת הנקרא האזור התורם, ומושתלים באזור בו חסר שיער. ישנן תופעות לוואי כגון כאבים ומיחושים באזור הניתוח, דימום, צלקות ועוד. נדרש גם לשקול את עלות הטיפול. כיוון שמדובר בניתוח חודרני הנעשה בבית חולים על ידי מנתח עלות השתלת השיער משמעותית ברוב בתי האב בארץ.
מכשיר לטיפול טבעי: מכשיר ההריג’ן הוא מכשיר טכנולוגי המסייע למנגנונים הטבעיים באזור הקרקפת לחזור לפעילות תקינה. הטיפול משלב פעולה ביוכימית, חשמלית ומכאנית (מכשיר הריג’ן קלאסיק) ופעולה נוספת של לייזר רך (במכשיר הריג’ן פרימיום). הטיפול עצמו לוקח מספר דקות ביום בנוחות בבית, ואין לשימוש בו תופעות לוואי כלל. הדבר החשוב ביותר הוא הבטחת התוצאה – תוכלו לרכוש את המכשיר רק אם תימצאו מתאימים לכך, ובעת הרכישה תקבלו הבטחת תוצאה, אשר תקפה כל עוד עמדתם בתנאי הטיפול הכתובים בחוזה ברור אשר עבר בדיקה ואישור של ארגון אמון הציבור. בנוסף, בתחילת תקופת הטיפול הראשונית תעברו בדיקת טריקוסקאן אמפירית אשר תהווה את נקודת הפתיחה וההשוואה. לאחר תקופת הטיפול הראשונית תעברו שוב את הבדיקה כך שתוכלו לראות את השיפור במדויק. במקרים נדירים, בהם לא הושג השיפור המובטח – תוכלו להחזיר את המכשיר ולקבל את מלוא כספכם בחזרה.

באילו טיפולים לנשירת שיער מומלץ לבחור

כאשר אתם שוקלים באיזה טיפול בנשירת שיער לבחור, כדאי לקחת בחשבון מספר קריטריונים:

אנו מזמינים אתכם לאבחון מקצועי ללא עלות כדי לבדוק את מצב שיערכם והאם אתם מתאימים לטיפול במכשיר הריג’ן.
ככל שתקדימו לאבחן את מצב השיער והקרקפת, כך תוכלו להתחיל בטיפול ולשפר את מצב שיערכם לפני שיהיה מאוחר מדי.

עוד בנושא טיפול בהתקרחות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

Skip to content