טיפול בהתקרחות ושיער דליל » טיפול בהתקרחות » נשירת שיער – מתי זה צריך להדאיג ואילו פתרונות יעילים קיימים

לשיחה עם צוות היועצים:

נשירת שיער – מתי זה צריך להדאיג ואילו פתרונות יעילים קיימים

נשירת שיער, על אף שהיא נחשבת לתהליך טבעי של הגוף וחלק ממחזור החיים של השיער, יכולה להתגבר עם הזמן מסיבות שונות. את הנשירה המוגברת ניתן לאבחן ואף ניתן לטפל בה בכמה אופנים – תרופתיים, טכנולוגיים ועוד. המשיכו לקרוא.

מתי נשירת שיער צריכה להתחיל להדאיג

השיער האנושי נושר מדי יום כחלק מתהליך טבעי של התחדשות ומהלך חיי זקיקי השיער. לרוב גם אם אתם רואים שיער על המסרק או המברשת, על הכרית בבוקר או במרזב המקלחת, הדבר לא אמור להדאיג אתכם כל עוד מדובר בכ-100 עד 150 שיערות ביום. השלבים במהלך חיי הזקיק הם:

נשירת שיער צריכה להתחיל להדאיג כאשר היא מתגברת ואת זה ניתן לראות גם בכמות השיער הנושרת (פתאום יש יותר שיערות במברשת, במסרק או על הכרית לדוגמה), וגם על הראש עצמו – אולי רואים התדלדלות שיער באזורים מסוימים או נסיגה של השיער וכדומה.

האם נשירת שיער מוגברת זהה אצל נשים וגברים

מבחינת תהליך הנשירה עצמו – כן – הנשירה זהה.
מבחינת הנראות – לרוב לא – אצל גברים ניתן לראות את האזורים המתדלדלים בעיקר מאזור המצח כלפי הקדקוד ולפעמים גם בקדקוד עצמו, וכן במפרצים. אצל נשים לעומת זאת, ההתדלדלות תיראה לרוב באזור השביל המרכזי או שתורגש התדלדלות כללית בכל הראש.

איך מאבחנים נשירת שיער

אבחון מקצועי של מצב השיער והנשירה נעשה על ידי אדם שהוכשר לכך, הוא מתבצע במשך 30-45 דקות וכולל:

לאחר שהמאבחן מקבל את כל המידע מהצילומים ומהמענה על השאלות, הוא מנתח את התוצאות, וכך מצטיירת תמונה ברורה יותר לגבי מה גרם לנשירת השיער והאם המצב ניתן לטיפול ושיפור.
האבחון המקצועי בהריג’ן גם מאפשר למאבחן לדעת אם הטיפול במכשירי הריג’ן קלאסיק או הריג’ן פרמיום יוכלו לסייע. על הפתרון של הריג’ן תוכלו לקרוא בהמשך.

פתרונות יעילים לנשירת שיער מוגברת

לנשירת שיער מוגברת יש כמה פתרונות אפשריים ולהלן ה-2 היעילים ביותר הקיימים כיום:
כדורי פרופסיה \ פינסטריד: נחשבת לתרופה האפקטיבית ביותר לטיפול בנשירת שיער והתקרחות אצל גברים. התרופה ניתנת באמצעות מרשם בלבד ורק לגברים הסובלים מהתקרחות על רקע תורשתי. השימוש בתרופה דורש מעקב רפואי במהלך הטיפול על ידי הרופא המטפל וזאת כדי לעקוב אחר התקדמות לצד תופעות הלוואי האפשריות שעלולות לצוץ (פגיעה בתפקוד המיני, שינויים ברקמות באזור החזה ועוד). התרופה אסורה לשימוש ואפילו למגע לנשים.
מכשירי הריג’ן: מכשירים אלו מבוססים על פיתוח טכנולוגי מתקדם המשלב מספר פעולות המסייעות יחד למנגנונים הטבעיים של הגוף לחזור לפעילות תקינה ולהצמיח שיער. הטיפול מתבצע בנוחות בבית במשך מספר דקות בכל יום, ללא צורך להגיע לקליניקה. המכשיר יסופק רק לאחר אבחון מצב השיער ו-ווידוא שהמכשיר אכן יכול לסייע להפסקת הנשירה המוגברת ולהחזיר את צמיחת השיער, ולכן תקבלו אתו גם הבטחת תוצאה – אם לאחר תקופת הטיפול הראשונית (בהתאם לסוג המכשיר ובהנחה כי התקיימו כל תנאי הטיפול כפי שהותאמו לכם) לא יתקבל השיפור שהובטח, אתם תקבלו את כספכם בחזרה (השיפור נבדק באמצעות 2 בדיקות טריקוסקאן – אחת בתחילת הטיפול והשנייה בתום תקופת הטיפול הראשונית). להלן הקריטריונים להבטחת התוצאה:
מטופלים רבים מעידים על תוצאות מעולות של הטיפול – לחצו כאן למעבר לביקורות מצולמות.
מעוניינים לקבל פרטים נוספים על הטיפול? השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם.

עוד בנושא טיפול בהתקרחות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

Skip to content