טיפול בהתקרחות ושיער דליל » התקרחות – גברים » מניעה וטיפול בהתקרחות

לשיחה עם צוות היועצים:

מניעה וטיפול בהתקרחות

ניתן לטפל ולמנוע התקרחות באופן טבעי וללא תופעות לוואי. רוצים לדעת איך? המשיכו לקרוא

אמנם קרחת מתקבלת כיום הרבה יותר בחיוב מאשר פעם, וגברים רבים המבחינים בהתדלדלות שיערם מעדיפים פשוט לגלח את הראש ולהשלים עם המצב, לעומת הפתרונות הוותיקים יותר של פאה או תסרוקות המנסות להסתיר את מצב השיער. אצל נשים לעומת זאת, דילול השיער הוא הרבה יותר משמעותי ורבות נוטות לבחור בפתרונות כגון תוספות שיער וכדומה.
בשורה התחתונה, ניתן לטפל ולמנוע היווצרות של קרחת. למידע מורחב – המשיכו לקרוא.

איך נוצרת קרחת

כאשר מדובר בקרחת על רקע גנטי – Androgenetic Alopecia, היא נוצרת בגלל נזק הנגרם לאופן אספקת הדם וההזנה לזקיקי השיער מה שלא מאפשר להם להצמיח שיער חדש. הנזק נוצר בעקבות תהליך טבעי בו הורמון הטסטוסטרון הופך לדהידרוטסטוסטרון (DHT) עקב פעילות האנזים אלפא 5 רדוקטאז. אספקת הדם הלא סדירה משאירה את זקיקי השיער במצב מנוחה שאחריו מגיע שלב נשירת השיער, אך במקום להצמיח שיער חדש, הזקיק נשאר באותו המצב או מתנוון ומת. 
קרחת על רקע גנטי מאופיינת אצל גברים בנסיגת קו השיער בהדרגה מהמצח לכיוון הקדקוד, או התקרחות באזור הקדקוד והמפרצים. אצל נשים לעומת זאת ניתן יהיה לראות את הנסיגה בעיקר בשביל האמצעי.
ניתן לראות גם סוגי התקרחות אחרים כגון התקרחות כוללת או התקרחות נקודתית, אך אלו לרוב מופיעות בגלל בעיות רפואיות המיוחסות למחלות אוטואימוניות וכדומה. בדרך כלל כאשר הבעיות הרפואיות יטופלו השיער יצמח שוב.

האם יש קרחת שלא ניתנת לטיפול

ישנן קרחות במצב מתקדם, בהן ניתן לראות באבחון מקצועי שזקיקי השיער כבר אינם פעילים ושלא ניתן להחיותם. חשוב לציין, שככל שתבחינו בנשירה או בדילול השיער מוקדם יותר, כך ניתן יהיה לטפל בשיער בצורה יעילה ביותר. כאשר הזקיק כבר לא יכול להצמיח שיער, סבירות נמוכה שהטיפול יצליח.
בנוסף, יכולים להיות מצבים נדירים בהם אדם נולד ללא שיער כלל – על הגוף ועל הראש.

מניעת התקרחות - האם ניתן למנוע

הקרחת נוצרת בעצם כאשר המנגנונים הטבעיים של הגוף הקשורים לצמיחת שיער אינם פועלים כמצופה. משמע, אם מנגנון אספקת הדם אינו פועל כמו שצריך, וזקיקי השיער נפגעים מכך ולכן לא מצמיחים שיער חדש, אפשר לטפל בכך, לשפר את פעילות מנגנון זה ולמנוע התקרחות מתקדמת.
כאשר אדם מתוודע לכך ששיערו נושר יתר על המידה, מומלץ לבדוק את העניין יותר לעומק, כיוון שנשירה מוגברת יכולה להעיד על בעיות בריאותיות אחרות. אפשר לבצע בדיקה מקצועית לאבחון מצב השיער ולהבין את מקור הבעיה.
אם הדבר נובע מגנטיקה, ניתן לטפל בהתקרחות בכמה אופנים ופירוט על כך – בהמשך.

הצמחת שיער בקרחת

על מנת להצמיח שיער בקרחת יש לעבור אבחון מקצועי לפני הכל על מנת לבדוק אם שורשי השיער עדיין יכולים לייצר שיער חדש.
להלן מספר אפשרויות עבור הצמחת שיער במצב של התקרחות:
טיפול תרופתי להצמחת שיער: טיפול זה באמצעות כדורים המבוססים על החומר הפעיל פינסטריד מתאים לגברים בלבד והוא נחשב ליעיל. החיסרון הגדול שלו הוא תופעות לוואי קשות העלולות לפגוע בפריון ובתפקוד המיני.
טיפול באמצעות תכשיר לשיער: ישנם מגוון תכשירים לשיער לשימוש חיצוני מקומי המבוססים על חומר בשם מינוקסי. יעילות תכשירים אלו היא בינונית, והשימוש בהם אינו נוח ודורש מריחה פעמיים ביום שלאחריה אין לשטוף את השיער מינימום 4 שעות. כמו כן החומר דביק מעט וישנן גם מספר תופעות לוואי כגון גירויים, אדמומיות וכדומה. הטיפול מתאים לנשים ולגברים.
טיפול כירורגי – השתלת שיער: הליך זה מתבצע על ידי רופא מנוסה בלבד, הוא בעל אחוזי הצלחה משתנים ולעיתים נדרשת יותר מהשתלה אחת. הוא מתאים לגברים ולנשים, וחשוב לזכור כי יש זמן החלמה שצריך לקחת בחשבון שיכול לכלול תחושות לא נעימות, גלדים, וכן יכולות להופיע גם תופעות לוואי שונות או בעיות אסתטיות (כגון צמיחת שיער בכיוון שונה מהכיוון הטבעי וכדומה. כמו כן, ישנם תוספות שיער לגברים, קטגוריה שהולכת וגדלה בתקופה האחרונה.
טיפול טבעי – הריג’ן: מכשיר טכנולוגי הנמכר לאחר שהלקוח נמצא מתאים לתהליך באבחון מקצועי במידה והוא מעוניין בכך, אך האבחון אינו מחייב רכישה. המכשיר עושה שימוש בכמה טכנולוגיות בו זמנית המחזירות את המנגנונים הטבעיים של הגוף לפעילות. להלן פירוט:
 

תכונות

מכשיר הריג’ן קלאסיק

מכשיר הריג’ן פרמיום

פעולה ביוכימית: החדרת אבץ ונחושת לקרקפת. אבץ ונחושת, הידועים כ”אנטי אנדרוגנים” מוחדרים לעור הקרקפת באמצעות זרם חשמלי עדין ובלתי מורגש. פעולה זו עוזרת לנטרול ה DHT בזקיקים ומספקת טיפול ממוקד ומקומי בגורמים הראשיים להתקרחות.

כן

כן

פעולה חשמלית: גירוי הקרקפת.זרמים עדינים ומשתנים מפעילים את מנגנוני הריפוי העצמי בגופנו ואלו נכנסים לפעולה. זרימת הדם לשורשי השיער משתפרת, עור הקרקפת מתעבה ומתגמש, זקיקי שיער רדומים מתעוררים ומצמיחים שיער מחדש ואיכות השיער משתפרת.

כן

כן

פעולה מכאנית: עיסוי הקרקפת. מנוע רטט עדין מניע את הדסקיות מעלה, מטה ולצדדים ושיניים עדינות על הדסקיות מגרות את עור הקרקפת. פעולה זו מגבירה את זרימת הדם לשורשי השיער, עוזרת לפינוי רעלנים מואץ, זקיקי השיער מוזנים, השורש מתעבה ומצמיח שיער עבה ובריא יותר מבעבר.

כן

כן

פעולה אופטית: קרן לייזר רך (LLLT) מזרז את חלוקת התאים ומסייעת בשפעול של זקיקי שיער בקצב מזורז.

לא

כן

יעילות המכשיר היא בין הגבוהות בשוק היום. 

מעוניינים לשמוע עוד על הריג’ן? צרו עמנו קשר והגיעו לאבחון מצב השיער, ללא תשלום וללא התחייבות.

עוד בנושא התקרחות - גברים

Skip to content